Asonor Spray – Анти-рчење решение Назална помош третман?

Рчењето е исклучително честа состојба која ја доживуваат над 90 милиони возрасни лица во САД.
Од овие 90 милиони лица, повеќе од 37 милиони искуства со режење на грчеви, состојба која, иако може да изгледа безопасна, може да предизвика многу повеќе сериозни здравствени состојби со губење на спиењето.
Рчењето се карактеризира со вибрационен звук што се јавува кога мускулите на грлото и езофагусот се релаксираат за време на спиењето, создавајќи го познатиот звук “рчењето”.
Рчењето може да се предизвика на привремена основа од блокиран нос или обична настинка или грип, но кај лица кои имаат чести гласни грчеви, состојбата може да укажува на сериозна здравствена состојба наречена опструктивна ноќна апнеја.
Апнеа при спиење се јавува кога мускулите на грчевито грло што предизвикуваат фрлање се релаксираат целосно за време на спиењето и ги попречуваат дишните патишта, ја ограничуваат респираторната функција и предизвикуваат престанок на здив.
Многу лица кои доживуваат апнеја во спиењето продолжуваат да развиваат сериозни кардиоваскуларни заболувања и се далеку поголеми шанси да страдаат од срцев удар од лицата кои спијат без да горат
Хроничното ‘рчење и апнеја при спиење дури може да бараат употреба на CPAP, или континуиран позитивен уред за притисок на дишните патишта. CPAP машините бараат од корисниците да носат маска додека спијат, а може да чини и илјадници долари, покрај заземањето простор во спалната соба и отежнување на спиењето.
Најдобриот начин за спречување на грчењето и апнеја при спиење е да се спречи тоа да се случи на прво место.
Постојат многу решенија за грчеви кои се достапни на пазарот денес, од ремени за глава кои ја заклучуваат вилицата на местото на додатоците во исхраната, но едно од најновите решенија е исто така еден од најефикасните.
Асонорско решение за рчењее извонреден нов назален спреј кој го чисти опструкцијата од носните пасажи и грлото, спречувајќи го грчењето пред да се појави.
Во оваа статија, ќе ги разгледамеАсонорско решение за рчењеи да дознаете како тоа функционира, како и испитување на некои од клиничките докази кои го поддржуваат за да ви помогне да одлучите дали тоа е вистинското решение за заштита од грчеви за вашите потреби.

Што е Asonor Spray?

Asonor е нов ваков третман за грчењето што е за разлика од кој било друг производ на пазарот.
Создаден во Данска, овој револуционерен нов метод за елиминирање на грчењето користи клинички докажани принципи кои се демонстрирани во научните медицински испитувања за значително да ги намалат стапките на грчењето и да ја спречат опструкцијата што ја предизвикува, помагајќи им на лицата кои страдаат од ‘рчење – и нивните партнери – добиваат добар ноќен сон.
Решението Asonor се состои од едноставен, лесен за употреба назален спреј, кој ги чисти дишните патишта и ги одржува силните за време на спиењето, спречувајќи го мултипниот мускулен феномен кој придонесува за грчењето и апнејата при спиење.
Asonor е производ од TannerMedico, еден од водечките производители на здравствени услуги за спиење и хранење во светот.
Со седиште во Скандинавија, TannerMedico се придржува до ригорозни европски стандарди за контрола на квалитет при производство на производи.
Целиот спектар на решенија за грчење на Asonor се создаваат преку техники на производство на CGMP во Данска, Шпанија и Германија, обезбедувајќи високо ниво на ефикасност и чистота.
Asonor е погоден за поединци кои се соочуваат со сите форми на грчењето – од светлина, со интермитентно рчење до тешки хронични грчеви, решението Asonor е во состојба брзо и ефикасно да ја елиминира корената причина за ‘рчење и да ги одржува дишните патишта слободни и чисти за време на спиењето.
Решението Asonor обезбедува поединци кои страдаат од ‘рчење со високо ефективна алтернатива на третмани како што е ласерската терапија, која може да биде исклучително скапа и дава само краткорочни резултати.
Една од главните разлики помеѓу Асонор и другите спрејови за назални спрејови на пазарот е дека Асонор ја одржува политиката за целосно формула на формула за производи.
Наместо да ги зафатат нивните состојки зад комерцијалните формули кои го прават невозможно да се утврди дали производот предизвикува негативни несакани ефекти, Asonor ја направи целата листа на состојки на нивните раствори достапни и на производот и на веб-страницата на компанијата.

READ  Преглед на Varikosette

Како функционира Asonor Spray?

Асонор работи низ принципот на назална дилатација. Формулата Асонор содржи неколку состојки кои клинички докажале дека значително ги намалуваат симптомите на грчењето и промовираат поздрави, поредовни неограничени модели на дишење додека спијат.
Примарна состојка во формулата Асонор е Натриум хлорид. Употребата на Натриум хлорид како третман за грчењето е поддржана од голем број клинички докази.
Клиничката студија извршена од медицинската школа во болницата “Св. Џорџ” во Лондон користела раствор на натриум хлорид за да ги утврди ефектите на лекот врз грчењето и утврди дека може значително да ги намали нивоата на бучава на грчењето и минимизирање на отпорноста на воздухот [1].
Asonor, исто така, содржи полисорбат 80, кој е неионски површински активно средство кое најчесто се користи во назалните спрејови, бидејќи функционира како назален кортикостероид [2].
Тематски примената на назалните кортикостероиди е убедливо докажана во многу различни клинички испитувања за ефикасно лекување на причините за грчењето.
Клиничката студија од 2004 година спроведена од Факултетот за медицина на Универзитетот во Тесалија во 2004 година покажа дека апликацијата на назалните кортикостероиди може значително да го подобри дишењето кај лицата со нарушувања на спиењето [3]
Уште една клиничка истрага извршена од страна на Одделот за нарушувања на респираторните нарушувања во Универзитетската болница Сент Винсент во Ирска во 2004 година покажа дека интраназалната апликација на кортикостероиди може да ја минимизира опструктивната апнеја во спиењето и да го подобри протокот на воздух за време на спиењето, што го спречува процесот на грчењето [4].
И на крај, интраназалниот начин на испорака спреј понуден од страна на растворот Асонор е докажан во клиничките испитувања за да функционира како еден од најефикасните третмани за грчењето. Научно испитување спроведено од страна на Универзитетот во Флорида открило дека администрацијата на назален деконгестант значително ја намалува фрекцијата на грчењето, дури и во тешките прагови [5].

READ  Bioxyn Преглед: Колку е безбеден и ефикасен овој производ?

Asonor Spray Резиме на режење на режењето

Решението Asonor е поткрепено со голем број на релевантни клинички докази кои ја докажуваат неговата ефикасност.
Меѓутоа, најрелевантната карактеристика на решението на Асонор е неговата цена во споредба со екстремно скапи терапевтски решенија.
Asonor е достапен за само 31,00 американски долари по шише, со попусти достапни за поголеми нарачки, што го прави едно од најекономичните решенија на пазарот.
Ако сте во потрага за најефективното решение за заштита од грчеви на пазарот, Asonor е најдобриот избор на располагање.

Nadin Ivanov
About Nadin Ivanov 173 Articles
Лесно е да се запознаеме со отворена личност како Калеб Кројтор, но ако таа е волшебна и разиграна, таа е исто така дискретна, забавна и грижа, но тие имаат пократко снабдување, повторно се мешаат со измама.   нејзината волшебна природа, таа е она за што е многу добро се допадна. Луѓето честопати сметаат на нејзината учтивост.     Се разбира, никој не е совршен и Калеб има голем број недостатоци за да се справи. нејзината апатична природа и гладните луѓе.   За среќа, нејзината разиграност е обично таму за да ги ублажи ударите

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*