Вести

Electricity saving box – мислења, цена, каде да се купи, купи сега

заштеда на ресурси е многу релевантни тренд во современиот свет. И ако тој е поддржан од страна на постојан пораст на цените, зачувување на енергијата станува едноставно неопходност. Сериозната имплементација на заштеда на енергија технологии е солидна пари: промена на сите светла на домаќинот, купи нов фрижидер или машина за перење прилично скапи. Но, сега на интернет се активно се движат уред за заштеда на електрична енергија заштеда на електрична енергија кутија. Треба да се погледне во тоа поблиску.

Принципот на работа на економиите на електрична енергија заштеда на кутија

Производители на economices енергија заштеда на електрична енергија кутија база на принципот на располагање во било електрична мрежа од два вида на моќ уред – активни и реактивни. Разликата помеѓу овие видови на енергија се многу важни, но тие се и составен дел на полн капацитет:

Уред за заштеда на електрична енергија Сандаче, во согласност со своите програмери, се повлекува од мрежата, непотребни реактивна компонента. Ова ја намалува вкупната мрежа оптоварување, што пак ја намалува потрошувачката на струја. Како последица на тоа, апаратите за домаќинство користат 30-50% помалку енергија, така што износот за неговата отплата стана повеќе прифатлива. Особено добро видлива на ефикасноста на инструментот во присуство на објектот на значителен индуктивна оптоварување.

Со други зборови, заштедите се должи на спроведувањето на таквите процеси:

 • навремена апсорпција кондензаторот и динамичен порака во вистинско време на реактивна моќност;
 • намалување на загубите во надминување на отпорноста на колото;
 • елиминација од променливост на напон во мрежата, мазнење на врвните оптоварувања;
 • нормализација на elektropotok и неговата структура, со што се намалува вибрациите и бучавата на electrodevices.

Во една нормална куќа или стан исто така има и gadgets, кои создаваат реактивна моќност, тоа може да биде фрижидер, правосмукалка, фен за коса, вежба или храна процесор. Во овој случај мониторот на компјутерот или на ТВ има потреба од постојан струја. Некои занаетчии, проучување принципот на електрична енергија заштеда Сандаче, обидувајќи се да се направи со своите раце уреди кои се конвертира на реактивна енергија во активен. И покрај фактот дека на интернет има долго време беше домаќин на шематски дијаграм на таков уред далеку во нејзиниот развој, никој не се пресели. Често, експериментите заврши со замена на шалтер, голема парична казна или со повик на противпожарната служба. Затоа подобро е да му верувате на професионалци и да се купи за заштеда на енергија уред за заштеда на електрична енергија кутија.

Придобивките од користењето на уредот за заштеда на електрична енергија кутија

за заштеда на енергија уреди, електрична енергија заштеда Сандаче, како што следува од нивните имиња, е дизајниран за да се намали потрошувачката на електрична енергија на апарати за домаќинство уреди. Во процесот на тестирање го покажа други многу пријатен за купувачите на квалитет.

Нивото на заштеди при користење пестелив е, според неговите дизајнери, 30-50% во зависност од конзумирање на електрична енергија на уредот:

 • диск електричен шпорет, електрична сложувалка, чекан вежба, вежба – 30%;
 • крушка, тостер, кафемат, котел – 35%;
 • гасен котел опремен со електричен мотор, фрижидер – 40%;
 • микробранова печка, бојлер, железо, индукција на шпоретот, ТВ – 45%;
 • мијалник, фен, персонален компјутер, домашни климатизација -. 50%

Треба да се обрне внимание на квалитетот на жици во собата. Ако таа е стара и не се менува, пестелив може да се намали. Ова се должи на фактот дека во советско време, објавување на вклопуваат е врз основа на многу помалку електрични апарати отколку што се користи во денешно време. Затоа зголемен за греење на жици со соодветните дополнителни протокот на електрична енергија.

Придобивките од економиите на електрична енергија на електрична енергија заштеда на кутија се:

 • намалувањето на нивото на штетни за човековото здравје на зрачење, кое се емитува на електрични апарати и инсталации;
 • продолжување на работниот живот на осветлување светилки и разни апарати за домаќинство;
 • учество во процесот на молња и гром;
 • шупливи сигурносни уреди.

За да се купат и инсталираат Electricity saving box повеќето од корист на овие сајтови:

Оди на веб страната на производителот

Технички карактеристики на energosberegeniya

Уредот се продава во картонска кутија зелена и однадвор е елегантен пластична кутија со контакти за поврзување со ПРИКЛУЧНИЦА. Формираат економски слични на благо зголемување на компјутер “глушец”, која има такви димензии: должина – 12 см, ширина 7 cm, дебелина 4 cm тежината на уредот е 125 g без пакување, 150g со пакување. Во полето заборавајте да го вклучите прирачник на руски, но понекогаш има и случаи кога пакетот е крстосување на англиски или кинески јазик. Сепак, уредот е толку едноставно да се користи тоа не е тешко да се погоди како да го користам.

во внатрешноста на случајот може да се види она што е во економајзер:

 • филм кондензатор;
 • диода мост со 2 отпори (отпорници);
 • 2 зелени ЛЕР;
 • 1 осигурувач.

Уредот работи кога е поврзан со стандарден снабдување со електрична енергија по метар и што е можно поблиску до него, паралелно со оптоварување. Прилагодувања за да се направи, не постои потреба, по вклучувањето во штекер веднаш осветли зелена LED диоди, тоа значи дека економски веќе почнаа да се делува. Одржување го бара тоа.

дозволено оптоварување 5 до 19 kW, односно просечната стан ќе биде доволно за еден економии поврзани со стандарден спој со напон од 220 вати. Вие не треба да го инсталирате во области со голема влажност на воздухот, како што базен, бања, сауна. Максималната содржина на влага препорачани од страна на програмерите за нормално функционирање на уредот на 85%. Производителот дава една година гаранција на тела, но неговите ресурси на функционирање во нормални услови не е помалку од 10 години.

Силата на адаптација е неговата целосна безбедност за електрични апарати и инсталации. Без интерференции и интегритетот на синџир или печат на метар не се случува. Употребата на savera совршено легално и нема да доведе до проблеми со супервизори. Безбедност и квалитет е потврдена од страна на сертификатите за сообразност издадени од страна на голем број на земји, кои продаваат на уредот, како што се Русија, Казахстан, Украина, Белорусија, Молдавија.

Како да се купи воздух економајзер за заштеда на електрична енергија кутија

На Интернет многу предлози за продажба на сите видови на Electricity saving box. Сепак, мора да се разбере дека меѓу нив и значителен дел од фалсификати на непознати фирми кои копија на појавата на овие уреди, но навистина немаат ефект.

За да се избегне судбината на измамени од страна на измамници може да биде, купување на сите потребни апарати на интернет страницата на официјален дистрибутер, кој е во контакт директно со производителот без компанија-влошки и дополнителни претвора во рогоносец на цена. Цената на економајзер е сосема демократски и е 1690 рубли.

Механизмот на купување е многу едноставен и транспарентен:

 • На клиентот доаѓа на официјалната веб страна на дистрибутерот и влегува нивното име и телефонски број за контакт на избраните Windows.
 • Во краток временски период на менаџер ќе се јави на бројот за потврда и нарачување. Можно е да се консултираат за прашања во врска со карактеристиките на економајзер.
 • парцела се испрати по пошта и испорачани во рок од една недела по нарачка.
 • Купувачот плаќа за пакет само откако ќе ја прими. Нема потреба да се падне во стапицата на бескрупулозните трговци кои нудат да се направи предвремена отплата на картичка банка, по што измамник клиенти.

Коментари и мислења за уредот на електрична енергија заштеда на кутија

Во однос на дизајнот и ефективноста на електрична енергија заштеда на кутија мислења на интернет може да се најдат на различни од дефинитивен “Да” за категорично “не”. За да се разбере за заштеда на електрична енергија кутија развод или сепак, ние избравме некои реални мислења на луѓе кои се запознаени со прва рака на уредот. По разгледување на нив, потрошувачите можат да ги направат своите сопствени одлуки за економски и донесе информирана одлука за потребата од стекнување неговата:

 • “Мојата работа е поврзан и на интернет. Постојано bumping во е кутија за штедење. Одлучи да дознаете што се случува, јас отидов на специјализирани форумот. Таму се искусни професионалци пишува дека тоа е невозможно да се направи тоа работа. Дури стана интересен, јас го купив и да почне тестирањето. Околу 50% од тоа не е, но 10% е уред за мене спасува “(Игор Vakulin, 32 години, Калининград).
 • “Што глупост? Не можам да ја енергијата на авион во активен трансформација и за усогласување на саканиот напон стабилизатор, 3, кој не е достоен за еден денар. Маси и студии на сите овие само да се плеткаме со главите на луѓето. Тоа е сите лаги , јас не верувам “(Арнолд, Калуга).
 • “Јас elektrisiti купи за миење малку да се намали потрошувачката на електрична енергија. Нормално не ќе го осветлуваат вашата гаража, клиентот не ќе чека. А светла, и да платат многу. Јас економски пристапи, речиси една третина од платата беше помалку . Само еден боли, зошто сите кинески треба да се купи? не прават нашите руски инструмент, а не да плаќаат некој? ” (Степан Илич, 49 години, Новгород).
 • “Минатата година, дојде да ја посети татко-во-закон и виде дека Electricity saving box во штекер вклучени. Му кажав за отпорот, и сорти на тензии, а на повисоките хармоници. И тој знае се смешка, Да сметки ми покажува, и секој има заштеда за 300 рубли месечно, и покрај фактот дека тој и така секој сијалица одвраќа “(Михаил Konoplev, 40, g. Volokolamsk).
 • “купи електрична енергија заштеда на кутија во канцеларија, бидејќи тие имаа премногу светло да го плати. Имаме една стара зграда, во текот на зимата имаме греалки за да се загрее малку, но сепак 15 компјутери, 8 принтери, осветлување, било мали нешта . Претходно во текот на месец и киловат пол илјади напаѓа, а ние се државни службеници, имаме многу пари не се распредели. Еднаш воспоставена економски, повеќе од 900 киловат никогаш го немаше. препорачуваме сите мои пријатели од овој изум е ефтин, плаќа за себе многу брзо, за само 2 месеци “(Андреј Иванов, Санкт-Петербург).

& nbsp;

Nadin Ivanov

Лесно е да се запознаеме со отворена личност како Калеб Кројтор, но ако таа е волшебна и разиграна, таа е исто така дискретна, забавна и грижа, но тие имаат пократко снабдување, повторно се мешаат со измама.
  нејзината волшебна природа, таа е она за што е многу добро се допадна. Луѓето честопати сметаат на нејзината учтивост.
 
  Се разбира, никој не е совршен и Калеб има голем број недостатоци за да се справи. нејзината апатична природа и гладните луѓе.
  За среќа, нејзината разиграност е обично таму за да ги ублажи ударите

You may also like

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *