Skip to content

Intoxic – осврти, коментари, цена,

Written by

Nadin Ivanov

& nbsp;

Contents hide
5 Механизмот на дејство на секоја компонента на додатокот

паразити насекаде

2/3 од населението во светот страда од внатрешни паразити и обично не се погоди за вистинските причини за лошата здравствена состојба. Дури и повеќето чисто луѓе не се заштитени од контаминација. Јајца beaufitul се буквално насекаде. На оградите на скалите и рачките на вратите, банкноти и монети, на лошо измиени овошје и вода од чешма

Особено изложени на ризик се сопственици на домашни (домашни се носители на црви). Во ризик и малолетни деца кои си играат во песокот, да ги собереш од земјата камења или гранчиња на.

Оди на веб страната давателот

Откако паразити влезе во телото, тие се размножуваат со голема брзина – да се постават до 40 јајца на ден. Црви не живеат само во цревата: тие да влезат во мозокот, срцето, па дури и во окото. Биотит проголта хранливи материи кои се неопходни за лице, а потоа го отруе своите “домаќин”.

Што знаци укажуваат на присуство на паразитски наезда? H4>
 1. дебелото црево проблеми. Дијареа, констипација, болки во регионот на папокот
 2. Алергиски реакции (сезонски или трајно).
 3. осип на кожата особено мозолчиња на лицето.
 4. намален имунитет, кога едно лице е постојано се “фаќа” настинки.
 5. хроничен замор.
 6. Главоболка од непознато потекло.
 7. нервоза, раздразливост и чести промени во расположението.
 8. Чешање во анусот.

Секој од овие симптоми предупредува на можноста од инфекција. Ако има 2-3 знаци -. Препорачливо е да се спроведе чистење на паразити

Како да се ослободите од бот?

Лекови H4>

Конзервативен третман на helminthiasis е лек кој предизвика смрт или парализа на возрасни лица. Како резултат на тоа, паразити напуштат цревата на природен начин. Како по правило, пациентот зема лекови двапати со пауза од 7 дена. Овој третман е доста ефективна.

Несакани ефекти од овие токсични додатоци е тешка непријатност придружена со гадење, надуеност, дијареа, главоболка. Штетни материи за долго време да има негативно влијание врз здравјето.

Народни лекови H4>

Традиционална медицина нуди за да се ослободиме од црви многу рецепти:

Рецепт anthelmintic билни:

Треба да се земе една лажичка на секоја компонента, се меша, се става 1,5 литри вода што врие и оставете да кисна во текот на ноќта. Составот е се чуваат во фрижидер. Неопходно е да се пијат половина чаша затегнати инфузија наутро на празен стомак за 10 дена. По 3-дневна пауза, да продолжи да пијат инфузија во тек на 10 дена. Се препорачува третманот секоја година.

Intoxic H4>

Тоа е природен анти-паразитски лек кој помага да се ослободи од сите познати видови на bioview. На интернет можете да најдете многу на коментарите на Intoxic додаток на паразити: позитивни и негативни. Но, оние кои купиле оригиналниот производ, истакна значително подобрување на нивното здравје.

Акцијата капки Intoxic

лек за паразити Intoxic развиените европски научници и Parasitologists. Нивната цел беше да се создаде разноврсна фармаколошки значи дека сите видови на внатрешни паразити на човекот. Како резултат на тоа, составот на Intoxic вклучува околу 40 компоненти, може да се излечи паразитски наезда од било кој вид.

додаток уништува bioview кои живеат во сите ткива и органи на човечкото тело. Алатот има негативно влијание на возрасните, ларви и јајца, буквално ги уништи. Тогаш сите овие токсични супстанции се излачува од телото. Во исто време, Intoxic враќа на внатрешните органи по штетата предизвикана од вонземјанин организми:

 • ги отвора од токсични агенси;
 • враќа нормалниот метаболички процеси;
 • запира распаѓање во цревата;
 • враќа микрофлора на гастроинтестиналниот тракт.

Intoxic наменета за продолжена употреба во текот на месец. Овој период е оптимална за целосно ослободување од сите ефекти на црв наезда. Целиот период на рехабилитација тинктура поддржува телото.

Со оглед на тоа што лекот содржи само природни состојки кои се поврзани со човековите клетки, тоа може да се користи во вашиот дом. дополни употреба во откривање на знаци на инфекција со хелминти.

Како по правило, процесот на идентификување на паразити и со лабораториски методи зема значително време. Недостаток на време во животот на зафатен човек често го попречува целосна медицински преглед. Intoxic нема специфични контраиндикации и може да се користи без лекарски рецепт.

Што е резултатот? H4>
 1. Дали стомачни болки и главоболки и болки во зглобовите од непознато потекло.
 2. појавува на енергија, ја зголемува виталноста.
 3. стопат симптомите на алергии, вклучувајќи сезонски висока температура.
 4. подобрува состојбата на кожата, косата и ноктите.
 5. запира појавата на мозолчиња и други осип на кожата.
 6. Заборавена нервоза и раздразливост.
 7. Зголемување на имунолошкиот енергија на телото.

Intoxic: вистински или само уште еден мит H4>

Ако се погледне во коментарите на интернет, тоа укажува дека Intoxic – уште еден развод за купувачи. Ова не е така. Институт за паразитологија во Москва спроведени клинички студии на додатокот се вклучени илјадници доброволци со дијагноза на helminthiasis. Секој од нив присуствуваа едномесечен курс на лекување. По повтори испитувањето, се покажа дека 98% од волонтерите се ослободи од паразитски наезда.

Како по правило, негативни коментарите оставени од корисници кои купиле фалсификуван производ. При купувањето на Intoxic на веб-сајтот на производителот можете да бидете сигурни на резултат – да се ослободиме од паразитските индивидуи IDIVIDI: Секое шише е опремен со единствен безбедносен код, кој ви овозможува да се провери веродостојноста на Intoxic на официјалната веб страница на. производителот. За да внесете шифрата во посебна област. Тестот ќе се утврди оригиналноста на производот

Состав Intoxic

Органски лек за паразити Intoxic се состои само од природни супстанции:

Секоја фабрика компонента е претставен во мајчин сложена структура, сличен во структурата на клетките на човечкото тело. Поради ова, тие се лесно да навлезат во ткивото и веднаш да започне активна работа, ослободување на телото од црви.

Механизмот на дејство на секоја компонента на додатокот

Компоненти на додатокот обезбеди сет на функции за подобрување на човечкото тело, паразит инфицирани лица.

Платформа и паразитски компоненти H4>

Растенија, кои се дел од исхраната уништување црви од сите видови, како што се отров за еден или повеќе видови на bioview:

 1. Каранфилче;
 2. Аспен кората;
 3. Коренот на Jungar на обрач;
 4. Пелин;
 5. Фокс;
 6. Коренот на bergenia;
 7. Семки од тиква;
 8. Tansy;
 9. На celandine;
 10. куркума;
 11. Inula;
 12. Elderberry;
 13. Св. кантарион Јован;
 14. Бреза;
 15. Рак;
 16. Лук.

Секој билни компонента има свој механизам на дејство на видови паразити:

 • уништува ткива и органи на хелминти;
 • нарушуваат процесите на развој од јајце до ларви и возрасни;
 • предизвикува парализа и сл.

Како и многу растителни компоненти имаат следниве ефект: H4>
 • благотворно влијание врз функционирањето на црниот дроб и дигестивниот тракт;
 • подобрување на одвојување на жолчката;
 • чиста ткива од метаболички производи од црви;
 • имате protivojikotnam акција.

Делови за здравјето на црниот дроб H4>

хелминти лачат големи количини на отрови, кои во голема мера го отежнува работата на црниот дроб. Затоа се потребни мерки за рехабилитација. Во оваа ситуација, помош може да се обезбеди од страна на следниве био-компоненти:

Анти-воспалителни и антибактериски елементи H4>

неутрализирање на појава на воспаление, има бактерицидно дејство, прочистување на крвта и лимфата на токсични супстанции:

 1. Usneya;
 2. Lespedeza;
 3. Sumy;
 4. Cedar смола (терпентин);
 5. Чај дрво нафта;
 6. Bedstraw;
 7. дива роза;
 8. Стоун масло;
 9. На Кордицепс.

пребиотици од природно потекло H4>

Враќање на здравата цревна флора:

 • Ерусалим артишок;
 • олигофруктоза;
 • Реис.

Други елементи на додатокот H4>
 1. детелина. Ја подобрува состојбата на крвните садови.
 2. пеперминт. Таа има благо седативно дејство, болка на животните, го спречува цревни грчеви, има благотворно влијание врз состојбата и на цревата.
 3. Веселка. Враќа на заштитни сили на имунолошкиот систем, се бори против инфекции, вируси, бактерии. Прочистува крвта и лимфата.
 4. Шитаке. Има антихистамински ефект, го спречува автоимуни реакции.
 5. јагоди. Благотворно влијание врз состојбата на срцето и генитоуринарниот систем.
 6. Пченка свила. Исцелува жолчката и панкреасот.
 7. Саган-Дали. Тоник за подготовка која ја враќа виталноста.

Индикации за употреба Intoxic

Intoxic користени лекови за третман на сите видови на паразити, труење на телото од внатре. Дополнувањето не е Bud, не бара рецепт, за разлика од другите anthelmintic помош на вештачко потекло. Земете го, ако имате симптоми на паразитски наезда.

додаток може да се користи за да се спречи хелминти инфекција за време на патување во тропските земји за да се заштитат од опасни тропски паразити.

Контраиндикации за Intoxic

 • Органски додаток Intoxic од паразити не е назначен за деца под 3 години.
 • Тоа не е препорачливо да го користите капки за бремени жени и доилки.
 • Може да предизвика алергиски реакции на елементи значи.

Како што беше потврдено од страна на коментарите Intoxic на форумот, земајќи капки и не предизвикува непријатни несакани ефекти.

Упатства за употреба Intoxic

Инструкциите се излечи за паразити Intoxic опиша составот, начинот на употреба и контраиндикации.

капки треба да се земаат на празен стомак, три пати на ден. Потоа, во рок од половина час не се препорачува јадење IDIVIDI: Во текот на третманот – за еден месец.; како алатка за превенција се за 15 дена.

дозирање H4>

На различни возрасни категории е прикажан одредена доза и период на објекти на приемот.

 • Возрасни: растворете 10 капки Intoxic во 2 лажици вода за пиење. За да продолжите со 30 дена.
 • Деца од 6 до 12 години: растворете 10 капки Intoxic во 2 лажици вода за пиење. За да продолжите со 20 дена.
 • Дете 3-6 години: 2 лажици топла вода мешавина 5 капки од додатокот. За да продолжите со 10 дена.

Каде да се купи дополни Intoxic

додаток на паразити Intoxic, всушност, да се купи во supplementstore по цена од 2.700 рубли. Каде да се купат на автентичен производ? Купат оригинални Intoxic капки вијала од 10 ml на официјалниот сајт на производителот, со кликнување на линкот. Испорака на додаток се врши на целата територија на Русија, Украина, Белорусија и Казахстан. IDIVIDI: ниска цена за Intoxic е еден од знаците на фалсификувани. Цел додаток Intoxic на официјалниот сајт на производителот.

& nbsp;

Негативни клиент осврти

Лекарите препорачуваат два пати годишно за чистење на телото на bioview. Изборот на методи на превенција е доволно голем:

 • природни лекови (лук, семки од тиква, билки и такси);
 • хемиски додатоци (Dekaris, Pirogenal, Vermoxum, Bactefort);
 • прилогот “Intoxic”.

Intoxic – вистина или измама H4>

Повеќето од додатоците се продаваат преку една светска мрежа не може да се нарече додатоци. Intoxic е само инфузија на неколку растенија, етерични масла и други природни производи. Купувачите кои се за како измама, тоа им го оставам на форуми е негативни повратни информации за додаток Intoxic. Но, откако ќе дојде до нова, славејќи Intoxic коментари.

Не страдаат во дилема: Intoxic – измама или вистина? Да се ​​третираат како опасна болест, како бот следи лекар со лекови, докажано од страна на Министерството за здравство.

Не падне за рекламирање статии – се грижи за вашето здравје и паричник

& nbsp;

Previous article

Inflamaya gel - мислења, коментари, цена,

Next article

Lives - мислења, цена, каде да се купи, купи сега

Join the discussion

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *