MaxLift

MaxLift

Крем MaxLift е уникатен серумски крем, кој има ефект на кревање. Овој производ се појави на козметичкиот пазар релативно неодамна, но многу жени веќе го стекнале овој подмладувачки агенс и го тестирале на нивното искуство. Овој производ се базира на комплекс на активни супстанции кои помагаат да се даде на кожата мазна структура и идеален изглед.

Структура

Колаген е составен дел на кожата на младите. Кога оваа супстанција е дефицитарна, влакната на еластичноста на кожата ги губат нивните придружни својства, а епидермисот станува мрзлив. Појавата на брчки е исто така последица на недостатокот на колаген во кожата. Оваа супстанција, обезбедена од кремот, помага во обновувањето на еластичноста на епидермисот и го заситува со потребното количество течност. Колаген е исто така одговорен за регенерација на ткивата. Уреа е природен крем кој е присутен во природниот навлажнувачки фактор на епидермисот. Синтетичка верзија на уреа, која се користи во козметиката, помага да се засити епидермисот со влага и да се врати балансот на вода-липиди. Уреа, исто така, помага да се спречи испарувањето на течноста од клетките и совршено се спроведува и други компоненти на козметиката во длабоките слоеви на епидермисот. Хијалуронска киселина е компонента која има интензивен навлажнувачки ефект. Ги заситува клетките со потребното количество на влага и ја врзува во интерцелуларниот простор. Ова дејство ви овозможува да спречите испарување на течноста и дренажа на кожата. Покрај тоа, хијалуронската киселина е одговорна за регенерација на ткивата, помага да се лекува оштетувањето и да се пополнат брчките. Оваа компонента го омекнува епидермисот и му дава единствен тон. Клеј е компонента на крем Maxilift, кој има затегнувачки ефект и ги олеснува брчките. Покрај тоа, глината врши антиоксидативен ефект, го неутрализира ефектот на слободните радикали во кожата. Или употреба
Се применува со прсти на проблематичните области (брчки, масна кожа) и дозволете го серумот да апсорбира. Остатокот од сурутка отстранета со влажна салфетка или памучна рампа, се применуваат шминка. По 8-10 часа измијте го серумот со вода
READ  Curcumin 2000 - Пипер од црн пипер за оптимално одбрана на телото?
Nadin Ivanov
About Nadin Ivanov 173 Articles
Лесно е да се запознаеме со отворена личност како Калеб Кројтор, но ако таа е волшебна и разиграна, таа е исто така дискретна, забавна и грижа, но тие имаат пократко снабдување, повторно се мешаат со измама.   нејзината волшебна природа, таа е она за што е многу добро се допадна. Луѓето честопати сметаат на нејзината учтивост.     Се разбира, никој не е совршен и Калеб има голем број недостатоци за да се справи. нејзината апатична природа и гладните луѓе.   За среќа, нејзината разиграност е обично таму за да ги ублажи ударите

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*