Ostelife – осврти, коментари, цена,

& nbsp;

Причини за заедничко уништување

дегенеративни болести (остеоартритис) е првенствено предизвикана од повреда на интегритетот на ‘рскавица. ‘Рскавица луѓе работат во многу тешки услови и се способни да го издржат преоптоварувања неколку тони. Но, ова е само до моментот кога некој од акција нема да се активира процесот на нивно уништување. Што деструктивни фактори што може да се идентификуваат?

 1. повторувачки повреди.
 2. Редовно преоптоварување. Сами по себе тие не може да предизвика артритис, но само ако заеднички е совршено здрав.
 3. наследноста. Остеоартритис не е поврзана со наследни болести, и тука, структурата на ‘рскавицата и коските, предиспозиција на таложење на соли урична киселина може да бидат наследни.
 4. стрес. Во момент на емоционални превирања, надбубрежните жлезди се зголеми производството на кортизол. Овој хормон се намалува пропустливоста на крвните садови околу заеднички капсула влошува квалитетот на хијалуронска киселина и биолошки подмачкување на зглобовите.
 5. Во недостаток на вежбање. А седентарен начин на живот доведува до “глад” на синовијалната мембрана и ‘рскавица. Не промет во заедничкиот -. Нема моќ
 6. Хормоналните промени. Менопаузата, дијабетес, прекумерна подвижност на вродени, вишокот тежина -. Од кои сите може да придонесе за пукање, чистење на ‘рскавицата слој и други проблеми на мускулно-скелетни систем

Лекови Ostelife

 • Хормоналните додатоци (кортикостероиди). Инјектирање на хидрокортизон или diprospan воведе во погодените заеднички брзо да се ослободат оток и да престане болката. И бидејќи хормоните уништување на ‘рскавицата и коскеното ткиво, како што се итни лекарите препорачуваат да се користи не повеќе од 3-4 пати годишно.
 • На ендопротези. Хирургија е препорачливо на 3-4 фази на остеоартритис, кога на рскавицата е целосно уништен, а коските на заеднички е деформира. За жал, операцијата не е лек. Прилично висок процент на постоперативни компликации: блокада на вени, уништување коскено ткиво, поместување на врвот. И цената е исто така “залак”.
 • НСАИЛ (нестероидни анти-инфламаторни додатоци). Доделени како артритис и артроза. Тие вклучуваат диклофенак, ибупрофен, индометацин итн НСАИЛ намалување на синтезата на простагландини – супстанции кои нашето тело одговорно за болката и воспалението. Курсот е ограничен, контраиндикации – болести на бубрезите, гастроинтестиналниот тракт и црниот дроб

.

Не-додаток третман Ostelife

 1. Прирачник терапија. Процедури за спроведување на прирачник терапевт, од квалификации што зависи стапка на успех од 90%. Ефектите на заеднички:
 • мобилизација (нежно истегнување);
 • манипулација (нагло истегнување);
 • терапевтска масажа.
 1. Хардвер влечење. Постапката се врши на посебна маса. По одредување на пациентот, за 15-20 минути, уредот повлекува зглобната капсула. Јазот меѓу шефовите на коските се зголемува и се намалува оптоварувањето на ‘рскавицата. Како chiropractic, начинот на влечење ја намалува болката и помага привремено враќање на мобилноста на зглобовите, иако не во целост.
 2. Акупунктура. Опушта мускулите грчеви во периартикуларно ткива, ја подобрува циркулацијата на крвта.
 3. Медицински бањи. Кал, сол, бањи со билни екстракти. Смири нервниот систем, топлина, ја подобрува метаболички процеси во погодените заеднички.
 4. традиционалната медицина. Меѓу најпопуларните методи: облоги со рен, заврши зелка лист, cinquefoil тинктура на вотка, сода-сол бања, мед lapping
 5. .

 6. Chondroprotectors. Единствената група на додатоци, чие дејство не е во насока на повлекување симптоми и да се забрза процесот на регенерација на ‘рскавица. Но, со цел да се разбере принципот на кој тие работат, треба да се разбере анатомијата на заеднички. Повеќе за тоа подолу.
READ  Varyforte

Анатомија на заеднички Ostelife

Секој заеднички е заштитена од страна на посебна капсула (зглобната капсула) на сврзното ткиво, која е прикачена на периостеумот на цврсто испреплетени во него влакна на лигаментите и тетивите. Во внатрешноста на торба е наредени со синовијалната мембрана која произведува густа еластична маса. Тоа се нарекува зглобната или синовијалната течност за подмачкување. Тоа вклучува: хијалуронска киселина (одговорен за вискозитет), протеини, ензими, протеогликаните, гликопротеини. Маст изобилно moisturizes на површината на ‘рскавицата која ги штити заедничките површини на коските. Преку рскавицата не помине на крвните садови, па исхрана таа добива преку осмоза на лубрикант. Тоа се случува само при возење. Bent рака – надвор ‘рскавицата одделени течност, подмачкување на површината. Исправи и хранливи материи течност се апсорбира во ‘рскавицата. Сега станува јасно зошто толку многу се зборува за придобивките на движењето на зглобовите.

За структурата на ‘рскавица.

поголемиот дел од неа зафаќа меѓуклеточната супстанција (матрица) која се состои од колаген и еластин влакна, гликопротеини, минерали. Во матрица “ткиво” ‘рскавицата клетки – хондроцити и молекули на протеогликани. Хондроцити активно го произведуваат екстрацелуларен матрикс, формирање на обемот на ‘рскавицата.

Сега за препорачува лек. Маст Ostelifedeclared како ‘рскавица. Оваа алатка е направен врз основа на хондроитин сулфат (CS) и глукозамин (GZ). Дејството на овие додатоци, со цел да се забрза процесот на регенерација на ‘рскавицата, олеснување на воспаление, реставрација на мобилноста на зглобовите.

Важноста на СН е тешко да се прецени. Оваа е полисахарид кој е дел од заедничкиот лубрикант, синтетизира хијалуронска киселина има вода во ‘рскавицата, има аналгетски и анти-воспалително дејство. Со дефицит од CH уништување на ‘рскавицата е забрзано. И зошто ни се потребни глукозамин? градежни блокови за холестерол, неговата “храна”.

Но, во маст не се синтетизира HS и Г.З.. Ostelife е природен производ, според тоа, содржи овие материи во форма на хидрофилна екстракт на елени рогови Алтај -. Најмоќните адаптоген познат датумот

Ostelife – моќта на Алтај

А знаете дека првиот снимен употреба neokostenelyh елени рогови (рогови) датира од 168 година пред Христа и светски познатиот “Кинески резиме фармакопеја” (1596) во исхраната врз основа на елени крв и извадоци од рогови посветен на цела секција. Ориенталната медицина става лековитите својства на рогови на млад елен во еден чекор со лековите врз основа на женшен. Народите на далечниот север со милениуми јадат рогови на сибирски елен, и да им се вари, се алкохол и вода тинктури. Елени, чии рогови беа земени за производство на Altropane, одгледани елен фармите за одгледување на Алтај. Овој планински регион е уникатен по своите лековити растенија и повеќе од 150 од нив се вклучени во исхраната на елен. Таквата “менито” беше причина за високата концентрација на биолошки активни супстанции во роговите на сибирски елен. Се сечат во почетокот на летото, на врвот на физиолошка активност. Постапката се врши многу брзо, како рог е многу мек. На јадрото на рогови е скапоцен медулата, која содржи:

 • ембрионални матични клетки. Овој биолошки материјал се отстранува воспалителниот процес во периартикуларно ткива и ја ублажува болката.
 • фосфолипиди и масни киселини. Продира во меѓуклеточната супстанција на дермисот, тие го зголемуваат биорасположивоста на активни супстанции, за подобрување на состојбата на крвните садови и мускулното ткиво во близина на заеднички.
 • сулфат и глукозамин. Холестерол синтетизира хијалурон е главна компонента на лубрикант на интра-артикуларен дека успорува ензими кои го уништуваат матрица на ‘рскавицата. GZ (молекула која е многу мал), лесно продира на зглобната капсула во синовијалната течност, каде што учествува во синтезата на холестерол.
 • инсулин како фактор на раст IGF-1 и IGF-2. Го зајакнува имунолошкиот систем, го стабилизира на кардиоваскуларниот систем, го забрзува растот и поделба на клетките на ‘рскавица.
READ  Choco Lite за губење на тежината: Оцени и цена

Пред масти производителот Ostelifetask не беше само за зачувување на уникатен комплекс на биолошки активни супстанции од еленов суровини, но, исто така, да се подобри степенот на неговата апсорпција во крвотокот во близина на погодените заеднички. Затоа, како основа на целиот беше избран хидрофилен растворувач. Но, овие масти имаат еден недостаток – тие не содржат конзерванси, па тие мора да се користи веднаш по отворањето

.

Кога е време да се размислува за купување на Ostelife? H4>
 • Криза во зглобовите кога ќе се обидат да се наведнуваат на коленото (рака, прстите).
 • чувствувате болка во мускулите на потколеницата, на лице од друга почнува да газите чевли.
 • Заеднички не се наведнуваат целосно (по скалите се полесно да се искачи, отколку да се спушти).
 • колена потечени (утринската вкочанетост или вкочанетост во зглобовите).

Крем Ostelife

маст вклучува сегашноста “констелација” на растителни екстракти. Сите овие растенија може да се подели во две групи:

 • билки антивоспалителни и аналгетски дејства: бреза, коприва, cinquefoil, кантарион масло, камилица, врба, катран, мама, nightshade, чај дрво нафта, масло, ливан, Goldenrod Свети Јован
 • .

 • билки, нормализирање на метаболизмот. Глуварче, коњско опавче, elecampane, морето buckthorn, детелина, Гинко билоба, Reishi печурки, црна ким, Кенија бибер, витамини Ц, ПП, V

Како Ostelife?

 1. Маст го подобрува квалитетот на синовијалната течност, saturating со хранливи материи – глукозамин и хондроитин сулфат. На вискозност и составот на лубрикант интраартикуларна зависи од состојбата на ‘рскавицата. Еве, на соодветна споредба со моторно масло. Тоа ќе биде во контакт со метални делови, ако тие не се полни со масло? И ако да се пополни, но масло со лош квалитет?
 2. Ostelife намалува отокот на периартикуларни ткива. Воспалението се меша со нормалниот пренос на хранливи материи од протокот на крв за време на интра-артикуларен лубрикант.
 3. Маст ја подобрува еластичноста на крвните и лимфните садови. Од нивните перформанси зависи од брзината на метаболичките процеси, а со тоа, стапката на регенерација на рскавица ткиво.
 4. инсулин како хормон за раст, кој е дел од роговите на еленот го забрзува развојот на chondroblasts (млади ‘рскавица клетки), и поделба на хондроцити (Зрели клетки). Зголемениот број на клетки почнува да произведува активно матрица, окупаторската 95% од вкупниот обем на ‘рскавица.
 5. Билни состојки од Ostelife отстранат отровите и сол од погодените заеднички, има затоплување и анти-воспалително дејство. Олеснување на мускулни спазми и болки во osteochondrosis и radiculitis.

Индикации за употреба Ostelife

Маст Ostelifecan, исто така, да се користи како превентивна мерка и дел од интегрирана терапија за остеоартритис, артритис, osteochondrosis, реума, гихт, повреди на зглобовите и грбот, мускулите вирус, флебит и тромбофлебит на вените и сите воспалителни процеси во зглобовите .

READ  NikoStop Антистрес

Контраиндикации крем-гел Arthropan

Маст не се препорачува за употреба во:

 • алергиски реакции на елементи на составот;
 • осомничени гноен процес;
 • акумулацијата на големи количини на течност во заеднички шуплина;
 • тешка инфективни и кардиоваскуларни болести;
 • бременоста и доењето.

Упатства за употреба, Ostelife

Во пакувањето на секој крем направен како да се користи масти Arthropan. Овие се определи составот, начинот на употреба и контраиндикации. Времетраењето на третманот во зависност од тежината на зглобовите може да трае од 6 месеци до 1,5 години.

Пред првата употреба на Ostelifea се препорачува да се направи тест Алергија на кожата на рачниот зглоб.

Каде да се купи крем Ostelife?

крем може и треба да се купат на официјалниот сајт на производителот. Зошто? Ова е за две причини:

Оди на веб страната давателот

 1. На официјалниот сајт сега е акција. Таму може да се купат оригинални додаток Ostelife на поевтина цена. Цената е многу повеќе прифатлива од другите колеги. Попустот важи за сите земји од ЗНД.
 2. Секое пакување на Миро е единствен код, потврдувајќи ја својата оригиналност. Не сакаат да “се во” на лажни или измама -. Купи крем Ostelifeonly на официјалниот сајт

Дали сте сигурни дека навистина ефикасни лекови може да се купи само во supplementstores? Овој метод на продажба е само показател дека исхраната има положено државна регистрација, без гаранција за нејзината ефикасност. Купи крем Ostelife во аптека на повеќе надуена цена од онаа што котираат на официјалниот веб-сајт. Ова е логично, бидејќи аптека прави сериозен Селектирај на сите производи што се продаваат.

коментарите Реал клиент

Негативни осврти на крем за зглобовите Ostelife H4>

Клиничката ефикасност на chondroprotective додатоци, кои вклучуваат и павлака Ostelife не е толку јасно. Да, на фактот дека тие се намали воспалението и да помогне со болка не се сомневам. Но, сега, ако тие се врати на ‘рскавицата или не – останува отворено прашање. Од 2002 до 2006 година го спроведе едно од најголемите студии за ефективноста на chondroitinsulfate и глукозамин.

Една група на луѓе кои страдаат од остеоартритис беа дадени комбинација дополнување на СН и CD, другата плацебо. Секое позитивна динамика на крајот на експериментот во состојбата на пациентите беа снимени. Но, во 2011 година, резултатите од оваа студија биле стави под сомнеж.

Во друга клиничка студија се покажа дека групата секојдневно третирани со chondroprotectors со биофидбек, концентрацијата на глукозамин во синовијалната течност шест пати поголема од групата кои добиле плацебо. Резултатите од една студија во спротивност со резултатите од друга.

За жал, алтернативи за chondroprotectors уште – други додатоци само олеснување на симптомите. Така третирани и очекуваат подобрување.

Се надевам дека после читањето на статиите, ти почна да се разбере подобро структурата на заеднички, причините за својата дегенерација и методи на лекување. Главната работа – да не се биде неактивен. Ако лицето не сака да бидете врзани за кревет, тој се обидува се – оди на масажа и влечење, губење на тежината за 50%, chondroprotectors стапка за пиење и трие болно зглобовите со Atropinom. Еден од методите или нивните комплексни нужно ќе доведе до подобрување. Не плашете се да се обиде.

& nbsp;

Nadin Ivanov
About Nadin Ivanov 173 Articles
Лесно е да се запознаеме со отворена личност како Калеб Кројтор, но ако таа е волшебна и разиграна, таа е исто така дискретна, забавна и грижа, но тие имаат пократко снабдување, повторно се мешаат со измама.   нејзината волшебна природа, таа е она за што е многу добро се допадна. Луѓето честопати сметаат на нејзината учтивост.     Се разбира, никој не е совршен и Калеб има голем број недостатоци за да се справи. нејзината апатична природа и гладните луѓе.   За среќа, нејзината разиграност е обично таму за да ги ублажи ударите

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*