Royal Gold Mask – Природна маска за лице за лице за нега на кожата?

Развиена како моќен серум против стареење, наRoyal Gold Maskкомбинира златни наночестички и природни екстракти за подмладување на нега на кожата производ. Продолжете да читате повеќе за оваа спорна златна маска.

Што е Royal Gold Mask?

Користење на вистински злато јони, наRoyal Gold Maskкористи природни состојки за прочистување на кожата и намалување на забележливите симптоми на стареење, како што се брчки и фини линии. Антиоксидантите се распространети за нивната способност да ги заштитат клетките од оксидативниот стрес и другите состојки ја подобруваат еластичноста и го намалуваат оштетувањето од сонцето.
Сепак, придобивките од злато не се нужно основани. Некои дерматолози веруваат дека тоа може да ја намали хиперпигментацијата и неконзистентно обојување на кожата, истовремено намалувајќи го воспалението и дејствувајќи како состојка против стареење.
Тоа се рече, некои студии покажуваат дека всушност го забрзуваат процесот на стареење.
Додека златните честички се појавуваат брзо да влезат во клетките на кожата, нивната функција не е целосно разбрана. Се чини дека по апсорпција овие честички можат да бидат заглавени во ќелијата, нарушувајќи ги нормалните функции како што се движењето, производството на колаген и клеточната поделба.

Како функционира оваа златна маска?

Откако ќе се исчисти кожата, нанесете ја маската рамномерно и оставете ја да се исуши 25 минути. Нежно извадете со кружни движења.

READ  Slim Pectin - мислења, коментари, цена, форум

Состојки во Royal Gold Mask

Злато:

Со контроверзни докази, потенцијалните придобивки од златото во производите за нега на кожата не се широко прифатени.

Маслиново масло:

Додека антиоксидантите се борат против оксидативниот стрес за подмладување на клетките и ги отстрануваат токсините, фенолите кои се наоѓаат во маслиновото масло ја подобруваат еластичноста на кожата и го спречуваат создавањето на брчки.

Женшен корен:

Познат по своите ревитациски својства, женшен стимулира регенерација на клетките и ја подобрува еластичноста за мазна, младешка кожа. Со помош на кожата во отстранувањето на загадувачите на животната средина, женшен се чини дека го одложи процесот на стареење и може да понуди заштитни предности од сончевото зрачење.

Екстракт од Гинкго:

Како природно средство за заштита од сонце, гинко го намалува штетноста предизвикана од изложување на сонце додека го намалува воспалението за поздрава кожа. Популарен кај многу козметички производи, овој екстракт обично се употребува за намалување на знаците на стареење и се чини дека го олеснува тонот на кожата.

Калциум:

Со зголемување на стапката на регенерација на клетките и отстранување на мртвите клетки од кожата, калциумот промовира помлад изглед на кожата. Исто така, може да ги зајакне клетките на кожата за подобрена цврстина.

Royal Gold Mask цени

Една цевка е достапна за 58 долари, едноставно пополнете го формуларот за онлајн нарачка со име и телефонски број.

Треба да го користите Royal Gold Mask?

Поради контроверзната природа за придобивките од наночестиците од злато, потрошувачите можеби ќе сакаат да соберат повеќе информации за овој производ, што може да се направи

Nadin Ivanov
About Nadin Ivanov 173 Articles
Лесно е да се запознаеме со отворена личност како Калеб Кројтор, но ако таа е волшебна и разиграна, таа е исто така дискретна, забавна и грижа, но тие имаат пократко снабдување, повторно се мешаат со измама.   нејзината волшебна природа, таа е она за што е многу добро се допадна. Луѓето честопати сметаат на нејзината учтивост.     Се разбира, никој не е совршен и Калеб има голем број недостатоци за да се справи. нејзината апатична природа и гладните луѓе.   За среќа, нејзината разиграност е обично таму за да ги ублажи ударите

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*