Skip to content

Vitaelife Фарма Omega 3 – мислења, коментари, цена,

Written by

Nadin Ivanov

17 Mar 20175369

Omega 3 масни киселини – се супстанции кои потреби човечкото тело, сепак, тие не ги синтетизира самостојно. Овие компоненти се содржани во рибата, особено масти, некои растенија, зеленчук и растителни масла.

За овие супстанции може да биде само на храна, а тие брзо оксидира и ги губат своите својства. Тоа е зошто тоа е корисно да се полинезаситени масни киселини како додатоци во исхраната.

содржина

Што е тоа, зошто и кој има потреба од овие додатоци

Omega 3 киселини во телото на различни функции. Во суштина, тие се градбени делови во процесот на репродукција на клетките, но, исто така, учествуваат во таквите процеси како:

 • изработка на еикосаноиди се биолошки активни супстанции слични на хормони; овие компоненти се вклучени во сите внатрешни процеси, нивниот недостаток на содржини доведува до хронични заболувања;
 • омега 3 киселини се активно вклучени во процесот на изградба на клетки, како дел од клеточната мембрана, особено потребно омега 3 за мозокот клетки, сперма, ретината, и кардиоваскуларниот систем;
 • форма на енергија: ставање надвор масното ткиво брзо празнење на метар и ако е потребно, омега 3 не влијае на тежината, но се користи од страна на телото како дополнителна резерва, која може да се користи во секое време;
 • за формирање на мозочните клетки кај децата, вклучувајќи и омега 3 киселини се дава на бремени жени и доилки;
 • за подобрување на меморијата, вниманието, брзината на размислување кај децата и возрасните;
 • за да се обнови и да се зајакне имунолошкиот систем на телото.

Од горенаведеното произлегува дека земањето на омега-3 полинезаситени масни киселини неопходни за деца и возрасни, бидејќи на храна за да ги добие во доволна количина е тешко, и тие се вклучени во многу важни телесни функции и во изградба на нови клетки .

фармаколошко дејство, состав, форма ослободување

во нејзините својства, омега 3 масни киселини припаѓаат на биолошки активни адитиви на храна. Тие го стимулира имунитетот, намалување на холестеролот, триглицеридите, липопротеини, подобрување на метаболизмот.

Во продолжение, омега 3 има намалување на холестеролот, антихипертензивни, antiatherosclerotic, protivopsoriaticescoe својства. Исто така, овој адитив го намалува ризикот од заболувања како што се атеросклероза, кардиоваскуларни и ревматски болести, тромбоза се должи на фактот дека се зголеми или намали одредени супстанции во телото, имено:

Omega 3 масни киселини е главно да се најде во обработката на salmons. Тие се наоѓаат во други раси, но има помалку концентрација.

Оваа супстанца е растворливи во масти. Типично, капсули за ослободување адитив, во внатрешноста на кој постои рибино масло во својата чиста форма или се меша во сооднос со растително масло и витамини.

школка е направена од желатин, така што веќе се раствора во стомакот. Капсулите се спакувани во блистери и картони или во шишиња од темно стакло, така што тие не оксидираат во светлината и не ја изгуби својата корисни својства.

Индикации и контраиндикации

додаток во исхраната Омега 3 е прикажано на луѓе со дебелина, дијабетес, хипертензија, атеросклероза. Во комплексот третман и превенција на кардиоваскуларни болести и тромбофлебитис. За борба против сува кожа, губење на косата и кршливи коса, првут, а исто така и како кожни болести како егзема, псоријаза и други.

додаток е можно повеќе од 12-годишна возраст.

Ако сте преосетливи компоненти на лекот, вклучувајќи и ако сте алергични на риба, а во присуство на акутни гастроинтестинални инфекции, дополнување е контраиндицирана.

Настава Апликација за деца и возрасни

Возрасни и деца се охрабруваат да преземе дрогата пред секој оброк, имено, три пати на ден по 1-2 капсули. Ако сакате, може да се пие омега 3 вода.

Несакани ефекти и предозирање

дрога омега-3 нема значителни несакани ефекти кога се консумира правилно. Само непријатности ќе вкус на риба во врска со база на материјал од кој да се создаде додаток -. Рибино масло

Во случај на предозирање, постои вишок на витамини А и Д во организмот, како и желудец и nosebleed. Исто така, гадење, надуеност и повраќање.

интеракции на лекови, специјални инструкции

Omega 3 е компатибилен со сите лекови, сепак, не треба да се земе истовремено се дополни со витамин комплекс за да се избегне предозирање. Ако се двоумите во врска со компатибилноста, подобро е да се консултирате со вашиот лекар.

најпопуларните лекови со омега 3

препарати кои содржат омега-3 масни киселини, произведува многу од производителите. Размислете за најпопуларните од нив.

 1. “Omega 3 Doppelgerts активни” е капсула содржи не само сложени на полинезаситени масни киселини и витамин Е. во споредба со норма, “омега 3 Doppelgerts средства” содржи 50% од дневните потреби на витамин Е, и околу 24% стапка на на омега 3. Имаат посебен фокус на кардиоваскуларниот систем на телото. Ослободете го производот во темни шишиња од 30 и 80 капсули. Просечната цена за пакување од 30 парчиња е 300 рубли.
 2. “Omega 3/06/09” – комплекс додаток содржи концентрирани рибино масло, омега 3, 6 & amp; 9 и ленено семе масло, витамин Е, масло од семе Пореч. Поради неговиот состав, “Омега 3-6-9” и има тоник и подмладителен ефект врз телото. Лекот е достапен во матна тегли, пластични 90 парчиња по пакет. Цената за дрога просекот е 1400 рубли.
 3. капсули “Solgar омега 3”, со различна концентрација на омега 3. Достапен во темна сад стакло за 30, 60 и 90 единици, соодветно. Имаат повисока концентрација на хранливи материи. Цена за 30 парчиња е во опсег од околу 1400 рубли.
 4. “Omega 3 Витрум Кардио” – масни киселини за зајакнување на кардиоваскуларниот систем. Произведен во висока концентрација на омега 3 во форма на капсули, 60 парчиња по шише. Секое пакување на лекот чини околу 1300 рубли.
 5. “Аквамарин омега 3” – внимателно прочистен рибино масло со висока содржина на витамини Е и Д медиумите “аквамарин омега 3” пакет од 60 парчиња, просечната цена по пакет е околу 600 рубли
 6. .

Цената на лекот е многу различна од земјата на потекло, бренд, квалитетот на суровините (поевтини риба се користи, толку полесно и поевтино на дрога, и обратно).

потрошувачите мислења

додаток во исхраната омега 3 е доста популарна меѓу луѓето и има многу мислења.

Имаме во Сахалин сите луѓе се многу здрави, па јас бев многу изненаден кога во текот на бременоста докторот ми понуди да пијат треска масло од црн дроб. Риба на маса секогаш имаше многу, но очигледно асимилирани сите лоши. Благодарение на навременото совет од лекар, се роди здраво бебе, а згора на бременоста. Иако, морам да признаам, да голтаат капсули наутро болест тоа беше тешко, бидејќи вкус и мирис.

Вероника, 28 години, Сахалин

Редовни посети на Москва да работат исцрпени, имунитет целосно престана да се одвратат рани. Затоа, мојот избор во аптека падна на омега 3 киселини. Јас не знам што суштината на ефектот, но долго патување и нервниот почна да се направи значително подобра и побезбедна, дури и без седација.

Јулијана, 32 години, Zelenograd

И јас не помогна многу vaunted незаситени масни киселини. Можеби и јас не го купиле, но и покрај тоа мирисот е многу риби и силна, burping и вкус, а не убедување. Кожата блато исклучи и продолжува. Првиот пат дури и нешто како осип истури, но тоа брзо помина.

Ирина, 20 години, Волгоград

Мојата жена не може да има деца, трчаше околу еден куп на лекарите, помина многу тестови. На крајот, сфатив дека проблемот е во мене. Имајќи собрани волја во тупаница, решив да одам на здрава исхрана, за да го поставите режимот на денот. Не без додатоци и витамини. Ефектот не беше веднаш, но можам да кажам дека сега имаме едно момче, син. Мислам дека заслуга на омега-3 имаат тука.

Игор, 39 години, Севастопол

Претходно беше спортист, силни и здрави, но со текот на годините стануваат слаби на сите. Особено на срцето пумпа. Откако беше дијагностициран со срцев удар, почнав внимателно да го следат здравјето и се обиде брзо да закрепне. Се различни додатоци, вклучувајќи и риба, масло “омега 3 Doppelgerts средства.” Сега срцето не се жалат, се е тивко и ништо не боли.

Владимир, 51 години, Смоленск

Некои корисни дополнителни информации може да се најде во следното видео.

Tagged:

Previous article

Ocean Shake Serum PP3+ - мислења, коментари, цена, каде да се купат

Next article

Ostelife - осврти, коментари, цена,

Join the discussion

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *